خانه / لیزر موهای زائد بدن / لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روشی برای خلاصی از تیغ ، ژیلت ، اپیلاسیون ، کرم های موبر، اپیلیدی و به طور کلی تنها راهکار برای عدم رویش موهای ناخواسته میباشد.

 

در لیزر موهای زائد فولیکول های مو (سلول های تولید کننده مو در ریشه) از بین میروند و به همین خاطر تاثیری نسبتا طولانی و ماندگار دارد. استفاده از لیزر درمانی امروزه پر طرفدارترین شیوه در درمان همه ی شاخه های پزشکی و زیبایی به ویژه در لیزر موهای صورت و بدن در سراسر دنیا می باشد.

 

تعرفه لیزر موهای زائد :

قیمت لیزر موهای زائد بانوان

نواحی  قیمت
هزینه لیزر موهای زائد  تمام بدن ۴۵۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  فول بادی کاربردی ۲۵۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  پا کامل ۱۸۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  ساق پا ۹۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  ران پا ۱۰۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  کشاله ران ۴۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  دست کامل ۹۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  بازو ۴۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  ساعد ۶۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  نیم تنه جلو ( سینه+شکم) ۹۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  سینه ۵۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  شکم ۵۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  خط شکم ۱۵٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  کمر کامل ۹۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  گودی کمر ۴۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  صورت کامل ۴۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  پشت لب ۱۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  پیشانی ۱۵٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  چانه ۱۵٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  خط ریش ۱۵٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  گردن ۲۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  زیربغل ۳۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد  بیکینی ۵۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   باسن ۵۰٫۰۰۰

 

تعرفه لیزر موهای زائد مردان

نواحی قیمت
هزینه لیزر موهای زائد   دست کامل ۱۲۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   بازو ۷۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   ساعد ۹۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   نیم تنه جلو ( سینه+شکم) ۱۲۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   سینه ۷۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   شکم ۷۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   کمر کامل ۱۲۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   گودی کمر ۵۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   پیشانی ۳۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   گونه ها ۳۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   گردن ۳۰٫۰۰۰
هزینه لیزر موهای زائد   زیربغل ۴۰٫۰۰۰

(قیمت ها به تومان می باشد.)

لیزر چگونه باعث رفع موهای زائد می شود؟

در واقع لیزر نوری تک موج و تک رنگ می باشد . در پروسه درمانی لیزر موهای زائد ، نور لیزر به وسیله ی رنگدانه های ملانین موجود در موها ، جذب میشود و بدین ترتیب موجب از بین بردن سلول های سازنده ی مو می گردد.

موهای ضخیم و مشکی دارای ملانین بیشتری هستند در نتیجه نور در این گروه با سرعت بیشتری جذب شده و در نتیجه سریعتر از بین میرود.

عامل مهم دیگر در تسریع بخشیدن به لیزر موهای زائد ، رنگ پوست میباشد . چون پوست نیز دارای ملانین است هرچه مقدار آن در پوست کمتر باشد و بیمار سفیدتر باشد انرژی جذب شده نیز کمتر میگردد و در نتیجه احتمال سوختگی کاهش میابد.

 

نکات قبل از انجام لیزر موهای زائد :

 • بهترین روش برای اصلاح قبل از لیزر موهای زائد در طول دوره درمان استفاده از تیغ و کرم های موبر است نه اپیلاسیون و موچین و بند.
 • بهترین زمان تراشیدن موها روز قبل از انجام لیزر میباشد.
 • اگر برنزه کرده اید تا زمانی که رنگ روی پوستتان به حال طبیعی برگردد صبر کنید و انجام لیزر را به بعد موکول نمایید تا دچار تاول و سوختگی نشوید.
 • قبل از شروع به درمان لیزر حتما از کرم ها و لوسیون های ضد آفتاب قوی استفاده کنید و حتی الامکان از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری فرمایید.
 • استحمام و نظافت شخصی قبل از لیزر انجام شود.
 • قبل از انجام لیزر برای نواحی حساس بدن مانند بیکینی از پماد بی حسی استفاده شود.

 

چه مدت زمان می برد تا موهای زائد از بین برود :

معمولا بین ۶ تا ۸ جلسه به فواصل ۱ ماه انجام لیزر برای از بین بردن موها لازم است و پس از تکمیل درمان ، بایستی یک یا دو بار شارژ در سال انجام شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که میزان جذب لیزر در نواحی مختلف بدن یکسان نیست بنابراین ممکن است در برخی نواحی درمان سریع تر انجام شود و در برخی نواحی دیگر درمان طولانی تر باشد . و این به معنی ایست موهای زائد در مقابل لیزر نیست .

و دلیل دیگر که میتواند موجب تاثیر متفاوت لیزر بر بدن شود یا باعث ریزش مو بصورت راه راه یا سکه ای باشد ، این است که موهای بدن در همواره در سه فاز رشد ، سکون و ریزش هستند . این امر باعث می شود موهای یک ناحیه ریخته ولی ناحیه ی دیگر حتی ناحیه ی مجاور آن به علت فاز خواب موها نریزد ، تصور غلطی است که انجام لیزر با فاصله صورت گرفته و اپراتور عمدا باعث ایجاد جلسات بعدی درمان میشود . موهایی که در مرحله رشد نبوده اند با لیزر را جذب نکرده اند که به تدریج و طی جلسات بعدی درمان خواهند شد.

 

چه مواردی باعث طولانی تر شدن طول درمان موهای زائد میشود ؟

متوسط طول درمان در افرادی که مشکل هورمونی ندارند معمولا بین ۶ تا ۱۰ جلسه می باشد . در افرادی که مشکل هورمونی دارند این زمان دوبرابر میشود و بایستی درمان مشکل خود را همزمان با لیزر موها آغاز کنند. از عوامل تاثیر گذار دیگر میتوان به مواردی از جمله سن ، وزن ، مصرف گروه خاصی از دارو ها و نژاد اشاره کرد .

 

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

در مراکزی که از لیزر های به روز و جدید استفاده میکنند مشکل درد بطور کامل برطرف شده است . با این حال افرادی که دارای آستانه ی درد پایینی هستند میتوانند فقط برای مناطق حساس بدن از جمله ناحیه ی بیکینی در حدود ۴۰ دقیقه قبل از انجام لیزر از کرم بی حسی (xyla-p) استفاده نمایند.

 

چه مقدار انرژی بایستی در اثر لیزر موهای زائد وارد پوست میشود؟

برای از بین بردن موهای زائد بدن به ۱۷ ژول انرژی نیاز دارد ، بنا براین حدود ۲۰ ژول انرژی بایستی وارد بدن شود . در صورتیکه برای پیشگیری از سوختگی درصد کمتری از این انرژی استفاده شود تاثیری در رفع موهای زائد ندارد.

 

لیزر موهای زائد صورت

 

روش استفاده از کرم بی حسی xyla-p :

در حدود ۴۰ دقیقه تا یک ساعت قبل از انجام لیزر ، مقداری از کرم را طوری که جذب پوست نشود ، روی ناحیه ی مورد نظر بمالید و روی آن را با یک نایلون بپوشانید . استفاده از بی حسی فقط برای ناحیه ی بیکینی (در بانوان ) و ناحیه ی مایو (در آقایان ) توصیه میشود .

 

از چه دستگاه هایی برای انجام لیزر موهای زائد استفاده میشود :

دستگاه های لیزر متعددی برای حذف موهای زائد به کار می روند از جمله : اندیاگ (با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر) ، الکساندرایت (با طول موج ۷۵۵ نانومتر) ، دایود (با طول موج ۸۱۰ نانومتر )، آی پی ال . که هر کدام ویژگی های مختص به خود را دارند و مخصوص تایپ پوستی خاصی می باشند.

نکته ی حائز اهمیت این است که مراجعه کننده لیزر موهای زائد از درمان خود نتیجه دلخواه را بگیرد چراکه ممکن است دستگاه مورد استفاده با وجود تعرفه ی بالا بازدهی مناسب نداشته باشد.

لیزر موهای زائد صورت

 استفاده ی ترکیبی از دستگاه های لیزر :

همانطور که بیان شد انواع مختلفی از دستگاه های لیزر وجود دارند که هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا هستند . شواهد نشان داده است هنگامی که بعد از چند جلسه استفاده از یک نوع دستگاه لیزر تاثیر چندانی بر درمان موها ندارد تعویض دستگاه لیزر میتواند موجب ایجاد شوک شود . توجه داشته باشید که سه جلسه ی اول لیزر حتما باید بصورت مرتب و پشت سرهم (در فاصله یک ماه)  انجام شود .

 

در طول دوره ی درمان چگونه موها را اصلاح کنیم ؟ چرا ؟

در فاصله زمانی بین جلسات لیزر که معمولا ۴ تا ۶ هفته می باشد ، اصلاح مو تنها از طریق شیو با تیغ انجام گیرد . زیرا تیغ موها را از ریشه نمی تراشد و ریشه در اثر گرمای لیزر تخریب شده و از بین می رود.

اما روش های دیگر مانند اپیلاسیون که با کندن موها از ریشه انجام میشود باعث ضعیف شدن ریشه و نازک شدن ضخامت موها میشود. تاثیر لیزر بر موهای ضخیم به مراتب بهتر از تاثیر آن بر موهای کرکی می باشد. بنا براین نباید انتظار از بین رفتن ۱۰۰ درصد موها را داشت بلکه درصد قابل قبولی از موها با این روش از بین میرود.

لیزر موی زائد صورت آقایان

 

آیا تاثیر لیزر بر روی تایپ های پوستی متفاوت است ؟

بله – لیزر موهای زائد بیشترین تاثیر را بر روی پوست های روشن با موهای ضخیم دارد . برای آشنایی بیشتر با تیپ های پوستی و تشخیص نوع پوست خود مطالب زیر را به دقت مطالعه فرمایید :

تایپ پوستی نوع ۱ :

رنگ پوست این گروه معمولا سفید رنگ پریده یا به اصطلاح گچی می باشد. موهای این تایپ پوستی معمولا بور یا قرمز است و چشمانی روشن دارند . این افراد همواره در مقابل آفتاب میسوزند و هیچ گاه برنزه نمیشوند .

 

تایپ پوستی نوع ۲ :

رنگ پوست این افراد سفید میباشد . دارای موهای بور یا قرمز با چشمانی روشن هستند این گروه معمولا در مجاورت آفتاب می سوزند و کمی برنزه میشوند.

 

تایپ پوستی نوع ۳ :

رنگ پوست این افراد گندمی است . رنگ چشم و موی این دسته از افراد ممکن است به هر رنگی باشد . به خوبی برنزه میشوند و گاها ممکن است در مقابل آفتاب دچار سوختگی خفیف شوند.

 

تایپ پوستی نوع ۴ :

رنگ پوست این افراد سبزه ی روشن است . در مقابل آفتاب دچار سوختگی نمیشوند و همچنین به خوبی برنزه میشوند.

تایپ پوستی نوع ۵ :

این دسته از افراد دارای رنگ پوست سبزه ی تیره ( از نوع خاورمیانه ای ) هستند . آثار سوختگی در مقابل آفتاب کمتر در این افراد مشاهده میگردد و به راحتی برنزه میشوند.

 

تایپ پوستی نوع ۶ :

پوست این گروه قهوه ای بسیار تیره مایل به مشکی است . هیچ وقت در مقابل آفتاب دچار سوختگی نمیشوند و به راحتی برنزه میشوند .

از میان تایپ های پوستی ذکر شده فقط نوع ۵ و ۶ کیس مناسبی برای لیزر نمی باشد و لیزر این دسته از افراد با هر دستگاه و درجه ای که انجام شود موجب سوختگی می گردد.

 

نکات بعد از انجام لیزر موهای زائد :

 • پس از انجام لیزر از کرم یا کمپرس یخ استفاده کنید.
 • ترجیحا در طول دوره پریود لیزر نکنید . زیرا در این صورت لیزر با کمی درد همراه خواهد بود .
 • از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری شود و حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • استفاده از کرم های ترمیم کننده مانند زینک اکساید پس از  لیزر موهای زائد  توصیه می شود.
 • ممکن است پس از انجام لیزر تا چند روز دچار خارش ، سوزش و قرمزی در ناحیه مورد درمان شوید . نگران این مسئله نباشید این امر طبیعی و موقت است .

 

لیزر موهای صورت خانم ها

 

اثر مصرف دارو بر لیزر :

اگر از داروهایی مانند راکوتان استفاده میکنید به علت اینکه احتمال سوختگی را افزایش می دهد ، بهتر است لیزر موهای  زائد را تا پایان مصرف دارو به تعویق بیاندازید.

در صورت استفاده از هر نوع داروی دیگر حتما پزشک مشاور خود را در جریان قرار دهید.

 

سن مناسب برای انجام لیزر:

محدودیت سنی خاصی برای انجام لیزر موهای زائد وجود ندارد .

 

لیزر موهای زائد مردان :

در بدن مردان مو ها ضخیم تر از موهای بانوان است. اصلاح موها با هر روشی میتواند دارای عوارضی از قبیل بریدگی و خراش (معمولا به وسیله تیغ ایجاد میشود) ، سوزش ، خارش و یا جوش باشد.

بطور کلی درمان موهای زائد از طریق لیزر در حال حاضر بهترین و تنها راهکار صحیح از بین بردن موها در بانوان و آقایان میباشد. با توجه به تراکم و ضخامت بیشتر موها ، لیزر مو در آقایان سیکل طولانی تری دارد.

امروزه مردان بسیاری از جمله کسانی که ورزشکار هستند و فیتنس کار میکنند بیشترین مراجعه را به مراکز لیزر دارند. نواحی اصلی لیزر در آقایان نیم تنه پشت ، گردن ، گونه و بازو می باشد.

 

لیزر موهای زائد برای چه کسانی انجام نمی شود :

 • خانم های باردار
 • کودکان ( به علت نازکی بیش از حد پوست احتمال سوختگی وجود دارد.)
 • کسانی که عفونت ، زگیل و یا تبخال دارند.
 • اگر موهای کرکی یا بور دارند . (البته ممنوعیتی برای این افراد وجود ندارد فقط لیزر تاثیر زیادی بر این افراد ندارد.)
 • کسانیکه مبتلا به بیماری های پوستی هستند.
 • کسانی که مبتلا به سرطان هستند .
 • کسانی که در ناحیه ی مورد درمان شان هرگونه زخم ، جوش ، سوزش و احساس درد داشته باشند.
 • افرادی که آفتاب گرفته اند و یا از سولاریوم استفاده کرده باشند. ( در صورتی که رنگ بدن شان از بین رفته باشد ممنوعیتی ندارد.)
 • اگر ناحیه ی مورد درمان دارای تاتو و خالکوبی باشد به علت احتمال سوختگی بالا لیزر انجام نمیشود.
 • افرادی که داروهایی از قبیل: ماینوسیکلین ، روآکوتان (ایزوترتینویین)، تتراسیکلین، داکسی سیکلین و … استفاده میکنند. این افراد باید پس از تکمیل طول درمان شان و قظع داروها اقدام به لیزر نمایند.
 • افرادی که به تازگی لیفتینگ انجام داده اند .
 • افرادی که به تازگی از لیزر فرکشنال در ناحیه ی مورد درمان شان استفاده کرده اند.
 • لیزر در نواحی ای که بوتاکس تزریق شده است توصیه نمیشود. ( زیرا این امر باعث از بین رفتن سریعتر اثر داروی بوتاکس میگردد. )

خواهشمند است در صورت ابتلا به هر گونه بیماری و مصرف دارویی حتما مرکز را در جریان قرار دهید و همچنین پیش از انجام لیزر موهای زائد با پزشک خود مشورت نمایید.

 

 

پاسخ به برخی از سوالات رایج پیرامون لیزر مو :

آیا لیزر موهای زائد بیکینی باعث ناباروری میشود؟

خیر – این یک تصور کاملا اشتباه است . متاسفانه در کشورهای جهان سوم به علت پایین بودن سطح دانش عمومی و همچنین عدم مطالعه شایعاتی از قبیل این که انجام لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی باعث ناباروری و مشکلاتی از این قبیل میشود ،، به وجود میآید ولی در حقیقت عمق نفوذ لیزر فقط تا ریشه مو و ۳ میلیمتر می باشد.

 

آیا سالمندان هم میتوانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

منعی برای استفاده از لیزر با توجه به رده های سنی وجود ندارد ، حتی مشاهده شده که لیزر موهای زائد در جلسات کمتری به جوابدهی عالی در بدن افراد سالمند رسیده است . با این حال با توجه به اینکه لیزر تاثیری بر روی موهای سفید ندارد برای نواحی دارای مو سفید توصیه نمیشود.

 

آیا لیزر موهای زائد زیربغل خطرناک است ؟

خیر – این تصور که لیزر بر غدد لنفاوی و زیربغل تاثیر میگزارد کاملا اشتباه است و لیزر هیچ نفوذی بر غدد لنفاوی ندارد. بعلاوه اینکه لیزر در قسمت هایی از بدن که دارای موهای نازک تری هستند موثرتر می باشد.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث ضخیم شدن موهای کرکی میشود؟

خیر – زیرا لیزر تاثیری بر تحریک موهای کرکی و افزایش آنها ندارد. با این حال به علت بالا بودن هزینه های انجام لیزر موهای زائد و همچنین بی تاثیر بودن آن توصیه میشود از لیزر موهای کرکی پرهیز شود.

 

آیا از داروی مکملی در کنار لیزر مو استفاده میشود ؟

نیاز همگانی و مبرم به مصرف دارو در لیزر موهای زائد وجود ندارد ، ولی گاها توسط پزشک دارو های مکمل برای نواحی ای مانند چانه تجویز میشود که کاهش موهای زائد را تسریع می بخشد . ازجمله ی این داروها میتوان به افلورنیتین اشاره کرد که با مهار آنزیم اورنیتین دکربوکسیلاز رشد موهای زائد را کند میکند.

 

چرا انجام لیزر برای مصرف کنندگان آکوتان توصیه نمیشود؟

زیرا آکوتان میزان اثربخشی لیزر را به شدت کاهش می دهد . و همچنین مصرف این دارو باعث حساس شدن و نازک شدن پوست می گردد که این عامل ممکن است باعث بروز سوختگی و ایجاد لک پس از لیزر شود.

 

چرا انجام لیزر برای مصرف کنندگان ماینوکسیدیل توصیه نمیشود ؟

این دارو دقیقا نتیجه ی عکس لیزر را بر روی موهای زائد میگذارد ، به عبارت دیگر این دارو برای پرمویی تجویز و استفاده میشود در حالیکه لیزر باعث کند شدن رشد مو می گردد . اگر از مصرف کنندگان این دارو هستید تا کامل شدن طول درمان تان از انجام لیزر خودداری نمایید.

 

چرا لیزر برای بانوان باردار انجام نمیشود ؟

در بسیاری از مراکز لیزر مو از پذیرفتن افراد باردار یا حتی شیر ده ممانعت میگردد . خوب است بدانید تا کنون هیچ سند علمی ای مبنی بر اینکه لیزر موهای زائد میتواند صدمه ای به جنین وارد کند وجود ندارد و میتوان نواحی تناسلی و شکم مادر را لیزر کرد ، لیزر در این افراد نه بخاطر اثر سوء لیزر بلکه بابت استرس و اضطراب از انجام این عمل ممکن است به جنین اثر سوء بگذارد و لذا بهتر است این عمل تا پایان این دوران به تعویق بیفتد.

 

چه علائمی بعد از انجام لیزر نشان دهنده ی موثر بودن آن است ؟

نتیجه بخش بودن لیزر تنها به این معنی نیست که تعداد موهای زائد کاهش پیدا کرده و یا از بین رفته است . بلکه نازک شدن و ظریف تر شدن تارهای مو ، روشن تر شدن و همچنین کند شدن رشد موها همگی نشان دهنده ی تاثیر لیزر بر موهای زائد میباشند. با این حال کسانی که لیزر موهای زائد انجام می دهند از جلسه ی اول شاهد ریزش بیش از ۵۰ تا ۷۰ درصد از موهای زائد شان هستند .

 

نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد

 

آیا امکان دارد لیزر موهای زائد موجب تیره شدن پوست شود ؟

خیر – در حالت طبیعی هیچ گونه تیرگی یا لکی روی پوست ایجاد نمی کند ، مگر اینکه پوست دچار سوختگی البته از نوع سطحی شود ، که به مرور زمان از بین می رود.

 

آیا لیزر موهای زائد برای از بین بردن تاتو نیز انجام میشود ؟

خیر – این لیزر فقط توانایی از بین بردن موهای زائد را دارد و نمیتواند اثرات تاتو را از بین ببرد. برای از بین بردن تاتو با تلفن هایی تماس مطب تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ، تعداد جلسات  مورد نیاز برای رفع تاتو ، و هزینه ی اطلاع حاصل نمایید.

 

در چه مراکزی لیزر موهای زائد انجام دهیم :

لیزر موهای زائد بایستی در مکانی کاملا بهداشتی زیر نظر پزشک و توسط اپراتور مجرب انجام گیرد تا از خطرات احتمالی پس از انجام لیزر جلوگیری شود. انجام لیزر موهای زائد غرب تهران در مطب دکتر افشاری واقع در فلکه دوم صادقیه ، با رعایت کلیه ی موازین و اصولی بهداشتی پزشکی توسط اپراتورهای مجرب صورت میگیرد.

جهت مشاوره ، رزرو وقت و اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد میتوانید با شماره های ۴۴۹۶۲۴۹۹ -۰۲۱ و ۲۷۱۹۱۳۷ -۰۹۱۲ تماس حاصل فرمایید.

 

 

دستگاه لیزر موهای زائد چه تفاوتی با الکترولیز دارد؟

در الکترولیز یک سوزن نازک در کنار ساقه ی مو وارد پوست شده و با کمک جریان برق سبب تخریب فولیکول مو میشود.

مزایای الکترولیز :

الکترولیز نسبت به دستگاه لیزر موهای زائد مزایا و معایبی دارد از مهمترین مزایای آن میتوان به تاثیر آن بر روی موهای نازک و بور و حتی موهای سفید شده اشاره کرد . این در حالی است که لیزر موهای زائد روی موهای سفید شده هیچ تاثیری ندارد و همچنین تاثیر چشمگیری روی موهای بور و کرکی ایجاد نمیکند و بیشتر مختص موهای تیره و ضخیم می باشد. از دیگر مزیت های الکترولیز بدون درد بودن آن است که این قضیه در دستگاه های لیزر جدید و پیشرفته برطرف شده است .

به علت اینکه معایب این روش از مزایای آن بیشتر است الکترولیز همگانی نشد و طرفدار چندانی ندارد.

 

از معایب این روش میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

تاثیر استفاده از الکترولیز قطعی نیست بدین معنا که ممکن است شخصی با کمک این روش نتیجه خوبی کسب کند و در شخص دیگر هیچ تاثیر مثبتی ایجاد نشود.

در هر جلسه الکترولیز فقط حدود ۲۰ درصد از فولیکول های مو از بین میرود.

چون حذف موهای وائد تک تک انجام میشود ، از بین بردن تمام موهای بدن با این روش غیر ممکن است و فقط میتوان جهت از بین بردن موهای ناحیه ی کوچکی از بدن و صورت از آن بهره گرفت.

در این روش درمانی بایستی سوزن الکترولیز دقیقا در محل فولیکول مو قرار گرفته شود تا نتیجه بخش باشد ، لذا این امر مستلزم این است که اپراتور مجرب و کاملا به این امر مسلط باشد .

 

 

امیدواریم این مقاله برایتان مفید و کاربردی بوده باشد.

همچنین ببینید

لیزر موهای زائد در غرب تهران

لیزر موهای زائد در غرب تهران

لیزر موهای زائد در غرب تهران این مطب ارائه دهنده خدمات لیزر موهای زائد در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *